Reikia pagalbos

Šiandien – šiek tiek naujienų apie Ralfą (admirolą Rolą iš Lentvario). Ralfas mūsų globoje – jau nuo rugsėjo mėnesio. Kas nesekėte jo istorijos, pradinė žinutė buvo čia: www.facebook.com/dogspotas/photos/a.565111100228832.1073741835.557812557625353/1666260763447188/?....

O dabar rezultatai, kas nuveikta per penkis mėnesius. Žinoma, iš karto po radimo, Ralfas lankėsi klinikoje, atlikti kraujo tyrimai, apžiūra ir t. t. Leidome jam šiek tiek atsigauti, atgauti jėgas, galiausiai – pagaliau sočiai pavalgyti ir šiltai išsimiegoti. Nors buvo keli Ralfu besidomintys žmonės, nusprendėme, kad be reikalingų procedūrų jo neišleisime, norėjosi sužinoti daugiau apie jo sveikatą.

Per globos laikotarpį Ralfui ne kartą tikrinta širdis (kadangi jis nuolat kosčiodavo) – jam nuolatiniam vartojimui paskirti Furozamid vaistai (nuo jų sumažėjo širdies vožtuvų laidumas). Taip pat kelis kartus buvo pastebėti silpni epilepsiją primenantys priepuoliai – vėl gi, Ralfas lankėsi pas neurologą Marių, paskirti Gabapentinum vaistai (kol kas priepuoliai nestiprėja, bet dažnėja). Dėl stuburo problemų – vizitas pas chirurgę Margaritą, paskirti vaistai „Trocoxil“ (pagerėjo judėjimo funkcija). Po to – opa akyje, vizitai pas okulistą Liną... (akies gydymas jau į pabaigą)

Va tiek darbelio su vienu globotiniu. Žinoma, būklė nepalyginima su ta, kuri buvo rugsėjo mėnesį. Bet per globos laikotarpį supratome, kad Ralfas – tikrai nėra jaunas ir tikrai nėra sveikas šuo. O nepriežiūra ir reikalingos vet pagalbos nesuteikimas jo senatvines ar genetines bėdas – tik pagilino.

Ralfui taip pat ne kartą atliktos organų echoskopijos. Visai neseniai rastas 2-3 cm auglys ant širdies, kurio negalime pašalinti, galime tik stebėti. Bet dėl išvešėjusios prostatos, mazgelių sėklidėse, turėjome priimti sprendimą – ar paliekame, kaip yra, ar operuojam ir tikimės geriausio... Nusprendėme, kad jeigu jau Ralfas lieka slaugoje, tai maksimaliai sumažinus visą patiriamą skausmą ir diskomfortą. Juolab, kad prostata veterinarų prognozėmis būtų greitai metastazavusi į stuburą ar kitus organus.

Ir norime pasidalinti geromis naujienomis – Ralfui pavyko! Didvyriškai atlaikė nesudėtingą, bet jam pavojingą kastraciją. Kas mus nustebino – po operacijos Ralfas labai atsigavo, tapo guvesnis ir gyvesnis. Matyt, prostata jam sukėlė daugiau diskomforto, nei jis parodydavo.

Ralfo gydymo ir reabilitavimo išlaidų jau nebeskaičiuojame. Taip, tokių ligonių slauga, jeigu tai darai kokybiškai ir tikslingai, tikrai nėra pigus „malonumas“. Mes galime tik pasakyti didelį AČIŪ visiems mus palaikantiems, nes „lengvų“ globotinių pas mus – vienetai. Su kitais ruošiant naujiems namams reikia nemažai padirbėti. O su trečiais... Galime suteikti jiems visapusišką priežiūrą bei slaugą, bet negalime pažadėti tikrų namų, nes tokių ligoniukų „įsišuninti“ niekas nenori. O ir mes iš savo pusės, tiksliai žinodami visas bėdas, negalime pasakyti, kiek toks šuo pragyvens. Taigi kol kas Ralfas mėgaujasi globa mūsų savanorės-globėjos Ugnės namuose, kartu su „piratuku“ Tobiu. Ir vien jau dėl Ralfui labai pasisekė.

Jeigu galite prisidėti prie Ralfo operacijos išlaidų (110 eur) – būsime labai labai dėkingi.

Padėkite mums, padėti jiems.
Ačiū jums už jūsų gerumą!
VšĮ „Dogspotas“
Paramos gavėjo kodas: 303167452
Bankas: „Swedbank“
Banko sąsk.: LT68 7300 0101 3720 8824
Paskirtis: Ralfui

Gerus darbus turi galimybę daryti ir draugai užsienyje:
Nuoroda pavedimams per PayPal:
www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=HJ7AHXBG343L4

<3 <3 <3

Skirkite mums savo 2 proc. paramą!
dogspotas.lt/2prc-parama/
... DaugiauMažiau

Žiūrėti Facebook

IEŠKO NAMŲ!

Šį žavuolį žmonės priglaudė į savo namus labai apleistą ir sulysusį... Nežinia, koks būtų buvęs jo tolimesnis likimas, bet šiandien jam atėjo laikas surasti gerą ir atsakingą šeimą, naujus ir ilgalaikius namus <3

Globėjai sako, kad šunelį priglaudė, kaip 4 metų šunį, bet mes duotume jam mažiausiai 6 metus. Sunku pasakyti, koks jo tikrasis amžius, bet esmės tai daug nekeičia – kas pažįsta bokserius žino, kad jie visą gyvenimą lieka jauni, aktyvūs ir energingi, reikalaujantys daug dėmesio.

Šis gražuolis yra skiepytas, čipuotas, kastruotas. Gero charakterio, draugiškas, reikalaujantis dėmesio. Taigi jeigu norite suteikti namus tam, kuris privers jus nusišypsoti kiekvieną dieną, skambinkite Indrei (8604 83244).

Sharing is caring! <3

Dalinamės ir padėkim surasti namus!
... DaugiauMažiau

Žiūrėti Facebook

Bjork prašo naujos kelio girnelės

Bjork – nuostabi juodukė, kuri didžiąją savo gyvenimo dalį praleido daugykloje. Tokios, ne pirmos jaunystės globotinės reabilitacija užtruko labai ilgą laikotarpį... Reikėjo mažylę sterilizuoti, kartu sutvarkyta viena kelio girnelė, taip pat atlikti skiepai, ženklinimas, gydytos akys. Iš sunkiai bepaeinančios, greičiau – pažemiui šliaužiojančios ligonės, Bjork tapo miela, ramia ir kaip šešėlis globėją sekiojančia senjoriuke.

Žinojome, kad Bjork bus reikalinga ir kitos kojos girnelės operacija. Bet vis atidėliojom – viena operacija jau atlaikyta, norėjosi ilgesnio tarpo tarp narkozių ir lengvesnio atsigavimo.

Pagaliau Bjork jau išoperuota ir siunčia linkėjimus 🙂 Kantresnės ir mielesnės globotinės reikėtų paieškoti... Atlaikytos kelios ne pačios paprasčiausios operacijos, dažni vizitai į klinikas, bet pagaliau pagaliau atėjo akimirka, kai dar šiek tiek – ir Bjork galės džiaugtis sau likusiais gyvenimo metais. Ne tik be išnaudojimo, bet ir be skausmo.

Už operacijos išlaidas likome skoloje 140 eur. Bjork būtų labai dėkinga, jeigu padėtumėte padengti jos skolą...

Ačiū jums už jūsų gerumą!
VšĮ „Dogspotas“
Paramos gavėjo kodas: 303167452
Bankas: „Swedbank“
Banko sąsk.: LT68 7300 0101 3720 8824
Paskirtis: Bjork

Gerus darbus turi galimybę daryti ir draugai užsienyje <3
Nuoroda pavedimams per PayPal:
www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=HJ7AHXBG343L4
... DaugiauMažiau

Žiūrėti Facebook

SKUBIAI IEŠKO NAMŲ (NE DOGSPOTO GLOBOTINIS, DOVANOJAMAS IŠ NAMŲ)

Per savaitgalį šis nuostabuolis turi rasti naujus namus <3

Stokas ieško namų. 3,5 metų, kastruotas, skiepytas.

Charakteris: draugiškas, reikalaujantis dėmesio, aktyvus.

Šiuo metu Stokas yra Radviliškyje 🙂 Skambinti Indrei (8604 83244)
... DaugiauMažiau

Žiūrėti Facebook

Tęsiame vaizdų iš daugyklų „ciklą“

Šį kartą Jūsų dėmesiui – legali daugykla Vilkaviškio rajone, Keturvalakių miestelyje. Taip, būtent taip atrodo VMVT legalizuota daugykla. Vadinasi, šią vietą turi kontroliuoti ir gyvūnų gerovės įstatymą atitinkančias sąlygas užtikrinti Vilkaviškio VMVT.

Su šia daugykla dirbome nemažai. Jau nebesuskaičiuosime, kiek suluošintų gyvūnų iš ten parsivežėm... Bulka, Zylė, Mičelas, Knopkė, Bučas, Morkytė, Smiltė, Megė... Vieni buvo išplikę, išsekę, kiti – su deformuotomis girnelėmis, kankinami demodekso, dar kiti – turintys daugybinių išvaržų. Pradėję dirbti su šiuo tašku nesitikėjome, kad tai – VMVT legalizuota daugykla. Kol į mūsų rankas nepateko kelių gyvūnų skiepų pasai ir legalią daugintoją radome VMVT „veisėjų“ sąraše.

Paliekame jums spręsti, ar taip turi būti laikomi dekoratyviniai šunys. Slaptas įrašas darytas vasarą, kai daugykloje lankėsi mūsų savanoriai. Šunys (prancūzų buldogų ir mopsų mišrūnai) laikomi būtent tokiuose voljeruose su būdomis. Žiemą jie perkeliami į tvartus / ūkinius pastatus. Ten nesame buvę ir ten nepateksime, bet VMVT inspektoriai planinių patikrų metu mato ir žino, kokios ten sąlygos iš tiesų. Taip, gyvūnai turi pastogę, taip, jie greičiausiai turi ką ėsti ir atsigerti. Bet ar toks gyvūnų laikymas tikrai atitinka jų fiziologinius poreikius, kaip numato Gyvūnų gerovės įstatymas? O kaip luošinantis dauginimas, kuris priskiriamas žiauriam elgesiui su gyvūnu? Nes mūsų ištraukti reproduktoriai yra dėl beatodairiško dauginimo suluošinti šunys.

Mūsų perimti gyvūnai nebuvo čipuoti, daugumos skiepai – nebegaliojantys. Psichologinė būklė – baisi. Visi gūžėsi nuo staigesnio judesio, bandant paglostyti – „plojosi“ prie žemės. Turime visus išrašus iš klinikų, kiek operacijų atlikta, tiek odos susirgimų gydyta, kiek reikėjo dirbti, kad tie šunys pagaliau būtų panašūs į šunis tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Klausimas – ką daryti su turima medžiaga? Kam skųsti? Taškas legalus, registruotas. Skųsti VMVT jų pačių prižiūrimą legalią daugyklą? O galbūt toks gyvūnų laikymas ir į mūsų organizacijos globą priimti gyvūnai – yra visiška norma? Šiuos klausimus paliekame atvirus diskusijai.

<3 <3 <3

Skirkite mums savo 2 proc. paramą!
dogspotas.lt/2prc-parama/

Padėkite mums, padėti jiems.

Ačiū jums už jūsų gerumą!

VšĮ „Dogspotas“
Paramos gavėjo kodas: 303167452
Bankas: „Swedbank“
Banko sąsk.: LT68 7300 0101 3720 8824
Paskirtis: globotiniams

Gerus darbus turi galimybę daryti ir draugai užsienyje:
Nuoroda pavedimams per PayPal:
www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=HJ7AHXBG343L4
... DaugiauMažiau

Žiūrėti Facebook

Taigi, istorijos tęsinys arba tikras detektyvas...

Kai pamatėme, kad mergina rado Vilniuje, Kalvarijų g. prie laiptinės pririštą prancūzų buldogo mišrūno kalytę, pradėjome dalintis informacija ir ieškoti, kas gi čia taip neatsakingai pasielgė ir „pamiršo“ savo augintinį žiemos naktį ant šalto grindinio...

Kol dalinomės informacija ir spėliojom, kas galėjo nutikti, prisiminėm... Kaip tik prieš kelias savaites su komanda aptarėm skelbimą, rastą skelbiu.lt portale – tekstas glaustas, tiesiog informacija, kad Vilniuje dovanojama 4,5 metų kalytė. Žvilgt į tą skelbimą, žvilgt – į rastinukę. Na žiauriai žiauriai panaši. Jau turim „akį“, kai tai susiję su suplotasnukiais. Vėl žvilgt į skelbimą – atnaujintas prieš valandą. Labai keista, jeigu šuns žmogus nebeturėtų, kam tą skelbimą atnaujinti. Gal suklydom? Skambinam pagal skelbimą. Atsiliepęs žmogus sako, kad kalytę padovanojo. Padovanojo „kažkam“. Tas kažkas, arba teisingiau, jo močiutė, nauja gyventoja nėra patenkinta. Norėjo grąžinti. Tada klausiame, tai kada galima susipažinti su dovanojamu gyvūnu? Kada šeimininkas pasiims iš to kažko? Kitam ragelio gale – ilga pauzė, o tada sulaukiam atsakymo, tai gal šiandien, gal ir pasiims atgal. Sutarėm, kad susitinkam vakare. Na, o netrukus pamatėme, kad skelbimas pašalintas...

Kai padovanoji „kažkam“, o tada nebepriimi atgal čia ir dabar, taip ir atsiranda šuo viduryje šaltos nakties prie kažkokios laiptinės pririštas. Labai gaila, kad turime tokią situaciją, nes šuo šioje vietoje eilinį kartą tapo žmonių neatsakingumo (ar aplinkybių, kaip bepavadinsi) įkaitu.

Kadangi Zoja (taip pavadinome naujokę) šaltyje pririšta prie laiptinės praleido apie 3 valandas, ji smarkiai peršalo šlapimo pūslę. Zoją radusi mergina Viktorija jau pradėjo gydymą, o mes pratęsime. Kalytė nėra labai apleista, bet reikėtų padailinti kūno formas... Taip pat reikia viso kraitelio – guolio, dubenėlių, maisto. Norėsime kalyte skiepyti, čipuoti, sterilizuoti. Būsime dėkingi visiems, kurie prisidės prie naujokės išlaikymo. Šiuo metu ji saugi pas globėją-savanorę Kristiną <3 Kuo ji neįtiko, nežinome, nes yra tiesiog puiki ir smagi šunytė.

Ačiū jums už jūsų gerumą!
VšĮ „Dogspotas“
Paramos gavėjo kodas: 303167452
Bankas: „Swedbank“
Banko sąsk.: LT68 7300 0101 3720 8824
Paskirtis: Zojai

Gerus darbus turi galimybę daryti ir draugai užsienyje:
Nuoroda pavedimams per PayPal:
www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=HJ7AHXBG343L4
... DaugiauMažiau

Žiūrėti Facebook

O tai naktipiečių nebus?? Reketo komanda Dogspoto vadovės Indrės namuose <3 ... DaugiauMažiau

Žiūrėti Facebook

Visą informaciją, kaip galite skirti mums savo 2 proc. paramą rasite čia: dogspotas.lt/2prc-parama/ ... DaugiauMažiau

Žiūrėti Facebook

Kaip daugelis matėte LNK vakaro žiniose, apie daugyklas su žurnaliste bendravo DogSpoto vadovė Indrė. Visa rodyta medžiaga yra užfiksuota mūsų slaptų ir ne tokių slaptų daugyklų (šiuo atveju – Šakiuose, Tauragėje, Jurbarke) filmavimų dėka. Nemažai pateiktos informacijos – apie tai, kokių bėdų turi mūsų globotiniai, kokios būklės gyvūnai randami daugyklose – nepateko į eterį, bet vaizdai kalba patys už save. Svarbiausia yra tai, kad nei Šakių, nei Tauragės daugyklos nesusilaukė realių bausmių – minimalios administracinės baudos, trūkumų šalinimo planai ir vualia – nelegali daugykla tampa legalia, o nelegalią produkciją – šiuo atveju, jauniklius, kurių pridauginta be jokių sveikatos tyrimų, kankinant ir luošinant kales – leidžiama išsiparduoti. Kur logika? Logikos apskritas nulis.

Kas mus domino labiausiai – VMVT pozicija ir atsakymas. Vėl gi, bandoma prisidengti tuo, kad VMVT negali patekti į privačias teritorijas, kad reikalingas teismo sprendimas – mums atrodo visiškai normalu, kad teisinėje valstybėje yra tam tikra tvarka. Klausimas būtų, KIEK tokių procesinių veiksmų inicijavo VMVT? Kiek daugyklų likviduota grynai VMVT iniciatyva, kai pritaikomos tos „procedūros“, apie kurias kalba VMVT atstovė?

Pasiklausius VMVT atstovės pozicijos iki galo tampa aišku... Jeigu VMVT Kristinai Stakytei, kuri yra Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vedėja ir inspektorė, kiaulės galva yra tinkamas pašaras gyvūnui – o šiuo atveju žurnalistei pasakojome apie daugyklos voljeruose laikomus mopsus, kuriems vietoj maisto numetamas ketvirtis kiaulės galvos – tampa visiškai akivaizdu, kad mūsų, kaip nevyriausybinės organizacijos bendradarbiavimas su VMVT institucija, kuri turi galią spręsti, ką daryti su daugyklomis, tampa faktiškai neįmanomas.

Mums nereikia būti gyvūnų sveikatingumo ir gerovės specialistais, kad suvoktume, kas yra normali gyvūno priežiūra, o kas – išnaudojimas, kankinimas ir luošinimas. Ir ne, mes nenorime laukti, kol šuo „nebepastovės ant kojų iš bado“, nes tik tada VMVT nuomone galima tokį gyvūną bandyti konfiskuoti. Žinoma, laikantis tam tikrų „procedūrų“. Gyvūnui procedūros nerūpi, nes jeigu šeimininkui leidžiama „privesti“ jį iki tokios būklės, po VMVT procedūrų nebebus ką gelbėti, nes gyvūnas paprasčiausiai numirs.

Taigi, visi gyvūnų gerovės įstatymo pažeidimai – luošinantis dauginimas, reikalingos veterinarinės pagalbos nesuteikimas, laikymas ne pagal jų fiziologinius poreikius – iš esmės nėra ir nebus laikomi pakankamu pagrindu konfiskuoti gyvūną. Tai apie kokius realius veiksmus galime kalbėti? Gal VMVT atstovams reikėtų dar kartą peržvelgti Gyvūnų gerovės įstatymo punktus ir su jais susipažinti ar atgaivinti atmintį?

4 straipsnis. Žiaurus elgesys su gyvūnais ir jų kankinimas
1. Draudžiama žiauriai elgtis su gyvūnais ir juos kankinti, bet kokiomis priemonėmis tiesiogiai
ar netiesiogiai propaguoti ir skatinti žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, kurstyti smurtą
prieš gyvūnus.
2. Žiauriu elgesiu su gyvūnais, jų kankinimu laikomi šie veiksmai:
1) sąmoningas gyvūnų padarymas bešeimininkiais ar bepriežiūriais;
2) veterinarinės pagalbos nesuteikimas, kai gyvūnams tokia pagalba būtina;
3) gyvūnų gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas, išskyrus teisės aktuose numatytus atvejus;
10) gyvūnų galimybes stimuliuojančių medžiagų, didinančių gyvūnų produktyvumą, darbingumą,
sportinius rezultatus, naudojimas, išskyrus teisės aktuose leidžiamų medžiagų
naudojimą ar kitus teisės aktuose numatytus atvejus;
14) gyvūnų veisimas, sukeliantis žalingas pasekmes gyvūnų sveikatai ir gerovei;
15) gyvūnų laikymas jų rūšies, amžiaus, fiziologijos ir elgsenos neatitinkančiomis teisės aktuose
nustatytomis sąlygomis;
17) nepakankamas gyvūnų šėrimas ar girdymas;
24) kiti veiksmai, sukeliantys gyvūnų žūtį, skausmą, kančią, pavojų gyvūnų sveikatai ar gyvybei,
išskyrus teisės aktuose nustatytus atvejus.

Beje, labai kviečiame visus prisijungti ir įvertinti VMVT darbą pačios institucijos parengtame klausimyne.
www.factus.lt/survey/index.php?sid=53858&lang=lt

<3 <3 <3

Skirkite mums savo 2 proc. paramą!
dogspotas.lt/2prc-parama/

Ačiū jums už jūsų gerumą!

VšĮ „Dogspotas“
Paramos gavėjo kodas: 303167452
Bankas: „Swedbank“
Banko sąsk.: LT68 7300 0101 3720 8824
Paskirtis: globotiniams

Gerus darbus turi galimybę daryti ir draugai užsienyje:
Nuoroda pavedimams per PayPal:
www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=HJ7AHXBG343L4
... DaugiauMažiau

Žiūrėti Facebook

DogSpoto Šiaulių skyriaus globotinę Limą išleidome į naujus namus Kaune vos prieš kelias dienas, o jau šiandien sulaukėme širdį džiuginančios nuotraukos <3 Ačiū Julijai ir Tomui už suteiktus namus. Būtent dėl tokių įamžintų akimirkų dirba visa DogSpoto komanda! Linkėjimai <3 ... DaugiauMažiau

Žiūrėti Facebook
SEKITE MUS