Pomsė

Senjorų programa - Pomsė

VardasPomsė
Amžius13 metų
VeislėMopsė
LytisKalytė
Sterilizacija/KastracijaNeatlikta
Kailio tipasTrumpaplaukė
Kailio spalvaSmėlinė
BruožaiDraugiška, skiepyta, ženklinta

Istorijai apie Pomsę teko kauptis šiek tiek ilgiau… Kiekvienais metais tikiuosi, kad tokių išmestinukų neturėsime. Deja, kiekvienais metais stabiliai gauname po vieną „vintažinį“ mopsą. Tokį aptrintą, sudėvėtą, aplamdytą, bet dar be proto norintį pagyventi. Pasidžiaugti ir kitus padžiuginti. Pavartyti didelėmis, kaip sagos, akimis, kurios jau menkai ką ir beįžiūri.
Kaip ir vintažiniai daiktai, šie mopsai „atsiranda“ netikėtose vietose. Ne prie konteinerių, bet užmiesčiuose, krūmuose, pievose. Tikriausiai laukia, kol atvažiuos kokia tokių antikvarinių egzempliorių „mėgėja“ ir juos susirinks.

<...> 
2015 metų vasarą buvo Bachis. Paliktas mirti kažkur Kunigiškių miško pievose. Bachis iškeliavo į amžinos medžioklės plotus 2016 m. sausį, pragyvenęs naujuose namuose vos mėnesį.
2016 metų vasarą buvo Vyšnia. Kuri pasirodė esanti dar ne iš kelmo spirta senutė ir rado nuostabius namus (ačiū Viktorijai).
2017 metų vasara – Pomsė. Ji man labai primena Bachį, kuris, kaip ir kiti senjorai, nugvelbė dalelę mano širdies. 
<...>

Visą Pomsės istoriją rasite čia:https://www.facebook.com/dogspotas/photos/a.565111100228832.1073741835.557812557625353/1567914009948531/?type=3&theater

O aš noriu papasakoti, kokia ji nuostabi. Tokia senučiukė, vos pajudanti, bet ohoho, kaip atsigaunanti, kai užuodžia, kad valgau kažką skanaus. Čia lyg tos pensininkės, kurios iš kažkur įgauna jėgų, kai reikia įsibrauti į atvažiavusį troleibusą ir pavažiuot iki Kalvarijų turgaus. Tik Pomsė – visai nepiktybinė. Dar neperpratau jos iki galo, bet, kaip ir priklauso, ji purkštauja tik norėdama pasipriešinti higienos procedūroms. 

Negaliu paslėpti savo simpatijų senjoriukams. Jie tokie juokingi, charizmatiški, tokie, su patirtimi. Ir kvepiantys. Visi, kas augina senjorus, tokius jau visiškus žiliukus, su pavarvančiomis akimis, pašuntančia raukšle, kurios valyk nevalęs – kitą dieną jau vėl užsikaupę, žino, apie ką kalbu. Galėčiau sakyt, kad seni mopsai tiesiog smirdi. Bet man jie kvepia. Aišku, ne rožėm, bet savo kvapą jie turi. Ir jo tikrai nenorėtumėt jausti ilgiau, nei minutę  Bet ir jis man savotiškai žavus.

O tas garsas, kai senjoras papurto galvą… Lyg vartytum seną, pliušinį meškiuką. Tas spoksojimas, kiekvieno kąsnio „skaičiavimas“, nors supranti, kad tikrai neįžiūri ir skaičiuoti nemoka, bet vis tiek atkakliai bando pragręžti skylę savo žvilgsniu. 

Nežinau, kaip galima jų nemylėti. Atsisakyti, numesti, laisva ranka migdyti, vos atsiradus didesniems poreikiams ar ligoms. Dar keista suvokti, kad jie buvo maži, jauni. Nes mes tik „op“ ir gaunam juos va tokius, su visu pilnu komplektu – senatve, ligomis, charakteriu. 

O jie juk irgi buvo maži. Tokie, kurių visi nori, myli, nešioja ir ciuckina. Sunku suprasti, kad tie senjorai, kurie patenka pas mus, savo gražiausius metus jau padovanojo. Kažkas juos augino, lepino, mylėjo, su jais žaidė, pirko naujus žaislus ir skaniukus. O tada „op“ ir jau sėdi pakelėj ar prie krūmo. Kodėl, už ką? Nenoriu pagalvot, ką jie jaučia. O jie jaučia ir supranta daugiau, nei žmonės įsivaizduoja. Jie be proto liūdi. Jų žiliuose veidukuose gali įskaityti skausmą, liūdesį, nusivylimą… Jie atsigauna, tik pamažu. Bet žinau, kad išdavystė jų širdyse palieka gilų randą.

O Pomsei aš noriu visa, ko geriausia. Ji tikrai labai labai sena. Nieko negirdi, kažką mato, nuolat reik saugoti, kad kur nenuriedėtų. Nežinau, kiek jai liko, bet noriu, kad jai skirtas likęs laikas būtų ypatingas. O kas senatvėje didžiausias malonumas? Minkšta lova, skanus kąsnis, pakasymai ir dėmesys  Na, dar į kokį SPA gerai būtų nulėkti. Ačiū visiems, kurie padės man pasirūpinti Pomse 

VšĮ „Dogspotas“
Paramos gavėjo kodas: 303167452
Bankas: „Swedbank“
Banko sąsk.: LT68 7300 0101 3720 8824
Paskirtis: Pomsei

Gerus darbus turi galimybę daryti ir draugai užsienyje 
Nuoroda pavedimams per PayPal:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=HJ7AHXBG343L4

SEKITE MUS