„Nermeka“ DogSpotui padovanojo automobilį

Metų pabaigoje daugybė žmonių socialiniuose tinkluose dalinosi Marijampolėje įsikūrusios įmonės „Nermeka“ gražia iniciatyva šeimai ar organizacijai padovanoti įmonės tikslams nebenaudojamą ekonomišką ir tvarkingą automobilį.

 

„Padėti kitiems yra garbė. Užsimerkti ir apsimesti, kad problemos neegzistuoja gali kiekvienas, o pasirinkti matyti plačiau ir rūpintis daugiau nei savo kiemu, yra nelengvas sprendimas, kuri gali priimti tik kiekvienas asmeniškai“, – sako UAB „Nermeka“ vadovas Mečislovas Bušas. Jau kurį laiką automobilis „Mazda“ nebebuvo naudojamas įmonės tikslams. Dėl to buvo nutarta jį perleisti kažkam, kam jo reikia labiau.

 

Apsisprendimas buvo be galo sunkus. „Pirmiausiai nesitikėjome, kad ši žinia pasieks tokį didelį būrį žmonių, – pastebi M. Bušas. – Taip pat, kad sulauksime tiek daug kreipimųsi iš šeimų ir organizacijų, kuriems automobilis yra būtinas, tačiau negali sau leisti jo įsigyti.“ Iš viso įmonę pasiekė apie 600 prašymų. Pasak „Nermeka“ vadovo, apsispręsti pavyko tik patiems aplankius svarstomas organizacijas ir savo akimis pamačius bei išgirdus poreikį: „Iš viso aplankėme 14 vietų. Ir galiausiai po ilgų svarstymų buvo nuspręsta automobilį padovanoti VšĮ „DogSpotas“.“

 

„DogSpotas“ – tai ne pelno siekianti organizacija, kuri save vadina ne prieglauda, o Suplotasnukių namais. Organizacijos įkūrėjai – Indrė Pileckienė ir Artūras Pileckis – jau daugiau nei 6-erius metus visą savo laiką ir dėmesį skiria nuskriaustiems, beglobiams bei ligotiems suplotasnukiams: prancūzų buldogams, anglų buldogams, mopsams, pekinams, bokseriams, o daugiausiai – šių veislių mišrūnams.

 

„Praeitą vasarą nebepataisomai sugedo vienintelis organizacijos automobilis, kurį buvome gavę iš tėvų dovanų, o kitam įsigyti tiesiog nebeužtenka lėšų, nes visi gerų žmonių aukojami pinigai yra skiriami šeimininkų neturinčių suplotasnukių gydymo išlaidoms.“ –  pasakoja organizacijos įkūrėja I. Pileckienė. – Todėl ši dovana mums yra mažas stebuklas. Automobilis mums be galo reikalingas tiek gelbėjimo operacijoms, tiek vizitams į klinikas. „DogSpoto“ pensione turime globotinių, kurie dėl savo neįgalumo, itin sudėtingos sveikatos būklės ar vyresnio amžiaus, yra nuolatiniai veterinarijos klinikų lankytojai“. Šiuo metu organizacijos globoje yra virš penkiasdešimties suplotasnukių. Dalis jų visas likusias savo dienas praleis Indrės ir Artūro namuose, nes dėl vyresnio amžiaus ar neįgalumo nėra vilties jiems rasti namus.

 

„DogSpoto“ veiklos modelis – iš užsienio atsivežtas namų globos principas. Kiekvienas naujas globotinis keliauja į laikinus savanorio-globėjo namus, kuriuose yra slaugomas, gydomas, atliekamos reikalingos procedūros, o po to jam ieškomi nauji, tikrieji namai. Šiai dienai „DogSpotas“ yra išgelbėjęs jau 372 gyvūnus.

Archyvai

Kategorijos

SEKITE MUS